autor: Lõunaeestlane

http://lounaeestlane.ee/polvamaa/item/1950-polvasse-projekteeritakse-eestis-ainulaadne-koolihoone

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) sõlmis projekteerimisbürooga AS Resand 110 985 euro suuruse lepingu Põlva tulevase riigigümnaasiumi õppehoone projekteerimiseks.

Kesk tn 25 internaadihoone asemele rajatava Põlva riigigümnaasiumi muudab ainulaadseks selle energiasäästlikkus – tegemist saab olema esimese nn liginullenergia koolihoonega Eestis.

„Eesmärgiks on rajada Eestis esimene koolihoone liginullenergiahoonena, mis oleks ühtlasi ka sertifitseeritud passiivmaja,“ ütles RKASi kommunikatsioonijuht Madis Idnurm.

AS Resand kaasab koolimaja projekteerimisse Saksa arhitektuuribüroo ArchitekturWerkstatt Vallentin arhitekti Gernot Vallentini, kellel on suured kogemused moodsate, energiasäästlike koolide ja lasteaedade projekteerimisel.

Vallentin on maailmas esimese sertifitseeritud passiivmaja koolihoone arhitekt ja teda on tunnustatud innovatiivsete ideede rakendamise ja heade näidete loomise eest Saksamaa riikliku teenetemärgiga.

Ligi 2300 ruutmeetri suuruse gümnaasiumi ehitusega on plaanis alustada 2015. aasta suvel ning avada see 2016. aasta sügisel.

Lõunaeestlane