autor: ärileht.ee

http://arileht.delfi.ee/news/uudised/korteriuhistute-liit-uhistu-esindaja-korterisse-mitte-lubaja-peab-arvestama-karmide-tagajargedega.d?id=69743939

                     
Sõpruse pst.202 korteriühistu esimees Anvar Kima
Korteriühistu.
FOTO: Rauno Volmar

Eesti Korteriühistute Liidu juht Urmas Mardi möönis, et kangekaelsed korteriomanikud, kes korteriühistu juhte korterisse näiteks torustikku või muud olulist kontrollima ei luba, peavad arvestama tagajärgedega.

"Sellised omanikud teevad ühistu juhtimise väga raskeks," nentis ta. Samas pole ühistu juhtidel ilma omaniku loata korterisse siseneda võimalik.

Mardi tõi näiteks kohtukaasuse, kus omanik keeldus ühistu esindajaid värskelt tehtud remonti ettekäändeks tuues maja küttesüsteemi vahetuseks korterisse lubamast. Seetõttu tuli torustik sellest korterist mööda viia ning ehitus läks oluliselt keerukamaks ja kallimaks. Hiljem tuli jonnakal omanikul tasuda nii lisatööde eest kui maksta ka kohtukulud.

"Ühistu esindajad ei käi ju korterites lihtsalt lõbu pärast, vaid ikka ühisomandit kontrollimas. Kortermaja majandamine peab käima ühiselu reeglite järgi ning seda peavad omanikud mõistma," nentis ta